A Netflix 2021-ben bemutatott filmje, A katolikus iskola egy megtörtént bűntényt dolgoz fel, amely 1975-ben történt, s egész Olaszországot megrázta. A bűnügy Circeo-mészárlás (massacro del Circeo) néven vált ismertté, s három felső-középosztályhoz tartozó fiú követte el, akik ugyanabba a katolikus fiúgimnáziumba jártak. Elcsaltak, majd több mint egy napon át fogva tartottak, megerőszakoltak két hasonló korú lányt, akik közül az egyiket meg is ölték, s a másiknak pedig csak az mentette meg az életét, hogy halottnak tettette magát.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….2022. december hónap bejegyzései
A Netflix latinsága: Az utolsó akarat (The Last Thing He Wanted)
‘ja, a világ már csak ilyen’
Az utolsó akarat a Netflix 2020-ban készült filmje, Joan Didion azonos című regényének a filmes adaptációja. A Filmvilág kritikáját (Roboz Gábor) idézve:
Egy kattintás ide a folytatáshoz….„Didion … eddigi utolsó regényét jelentő The Last Thing He Wanted (1996) pedig a hírhedt Irán–Kontra ügyet dolgozza fel, amelynek során a Reagan-kormány titokban támogatta az embargóval sújtott Iránnak történő fegyvereladást, hogy a bevételből a nicaraguai felkelőcsoportokat, a kontrákat pénzeljék.” (Filmvilág)
A Netflix latinsága: A pokol bugyra (Hellhole)
A pokol bugyra (Hellhole) – egy M. Kowalski rendezte lengyel horrorfilm – 1987-ben játszódik egy kolostorban, ahol a szerzetesek egy klinikát működtetnek megszállottak részére. Ide érkezik meg egy fiatal rendőr, Marek, aki azt a feladatot kapta, hogy épüljön be a szerzetesek közé, s derítse ki, hogy miért tűnik el annyi ápolt nyomtalanul az intézetből.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….Az Pizzagate összeesküvés-elméletre való rejtett utalás a Netflix ‘A 36-os raktár’ c. filmjében?
Bár a Netflix egyre gyengébb filmeket készít, s a rossz nyelvek szerint gyakori, hogy ennél a streaming szolgáltatónál ‘több időt töltöttünk el filmek keresésével, mint magával a filmnézéssel’ (hamuesgyemant.hu), ugyanakkor Guillermo del Toro: Rémségek tára c. legújabb horror sorozatával a csatorna valóban nagyot dobott, mivel – legalábbis még az első részeiben – a feszültséget mesterien építik fel, s maguk a karakterek hitelesen vannak kidolgozva mind dramaturgiailag, mind a színészi játékkal, bár kicsit sablonosak, de valahogy mindegyik azonnal ‘a helyén van’.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….